Login:

Heslo:

Dnes je: pátek, 30. 9. 2022 Svátek má: Jeroným

 

Vitamin B12 čili kyanokobalamin je velmi důležitým vitaminem pro člověka, neboť je nezbytně nutný pro krvetvorbu, spolupůsobí při biosyntéze nukleových kyselin, při buněčném dělení a má také významnou úlohu má při přeměně cukrů, tuků a bílkovin.
POUŽITÍ:
Používá se k doplnění hladiny vitaminu v těle při jeho nedostatku způsobeném nedostatečným vstřebáváním v důsledku onemocnění střev, slinivky břišní nebo při infekcích bakteriálního nebo parazitárního typu. K léčbě určitého typu chudokrevnosti se však nepodává perorálně, jeho podání probíhá pod lékařským dohledem. Kyanokobalamin je také součástí léčiv používaných při onemocnění jater a přípravků určených k celkové výživě. Používá se i ke zlepšení různých nervových příznaků jako je mravenčení, kvalitativně změněná citlivost organismu, zhoršení svalové koordinace, ztráta pociťování vibrací, náladovost, zhoršení paměti, duševní výkonnosti, stavy psychózy.
NEPODÁVAT PŘI:
přecitlivělosti na vitamin B12 a při změně velikosti zrakového nervu.
 
NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Alergické kožní reakce.
 
MOHOU SE UŽÍVAT I JINÉ LÉKY?:
Léky ovlivňující jeho vstřebávání nebo jeho přeměnu v organismu. Opatrnosti je třeba při užívání tetracyklinových antibiotik.
DÁVKOVÁNÍ:
Vitamin B12 se nevydává bez lékařského předpisu, ve volně prodejných lécích je pouze jako součást multivitaminových přípravků v dávkách 0,5 - 6 mikrogramů. Terapeutické dávky jsou násobně vyšší.
UPOZORNĚNÍ:
Užíváte-li jiné léky na lékařský předpis nebo bez něj, poraďte se předem s lékařem!
 
    Svatá Anna
    TOPlist
     
    Naše poslání je prosté: KVALITNÍ LÉČIVA, KONKURENČNÍ CENY, SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK
    © 2006, Lékárna U Sv.Anny, s.r.o.